HAKKINDA

‘Verba docent, exempla trahunt…’, Kelimeler öğretir, örnekler yol gösterir…

İşte bu sözden hareketle, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi de hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle ‘kurumsal vatandaş’ bilinciyle hareket etmek isteyen şirketlere yol gösteriyor.

Özel sektörün ve kamunun ihtiyaçlarını doğru analiz eden, kurumların içselleştirebildiği, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri geliştiren BÜYEM, üniversite-sanayi işbirliğinin en başarılı örneklerini ortaya koyuyor.

Hem içerik hem de uygulama açısından ilkleri bünyesinde bulunduran söz konusu projelerle yurtiçinde ve yurtdışında bu alanda kazanılan sayısız prestijli ödüller, BÜYEM’in doğru içerik ve doğru paydaş ilişkisinin de en büyük göstergesi.

Bugün kurumsal sosyal sorumluluk şirketlerin ajandasında ‘olmazsa olmaz’ olarak yer alırken, BÜYEM’in eşşiz akademik birikimi ve sahadaki tecrübesi onu paydaş olarak da ön plana çıkartıyor.
Kaynakların sınırlı, ihtiyaçların çok olduğu yeni dünya düzeninde organize ve sürdürülebilir projelerle oluşturulacak ‘mucizeler’ de bir o kadar çok… ‘İyi örnekler’, sadece takdir toplamıyor, umut, cesaret ve aynı zamanda harekete geçme motivasyonu da veriyor. Kalplere dokunan, samimi işler, “Biz de yapmalıyız” diyen şirket sayısını da çarpan etkisiyle artırıyor.

Çözüm üretici, rekabetçi, fark yaratan ve kuruma özel içeriklerle sosyal sorumluluk projelerinin A’dan Z’ye tüm süreçlerini tasarlayan BÜYEM, bunları hayata geçirmekle kalmıyor, aynı zamanda ölçümlüyor.

BÜYEM bugün, sektör sınırlaması olmaksızın, her biri kendi alanında farklı, çözüm üreten ve sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk projelerindeki know-how’ını yurtdışına ihraç eder hale geldi.

Türkiye sınırlarının dışında farklı coğrafyalarda ilham verici projelerine her geçen gün yenisini ekleyen BÜYEM, sadece yaşamboyu eğitimde değil kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki referans merkezi konumunu da sağlamlaştırıyor.

 

KSS Projeleri Broşürümüzü indirmek için tıklayınız.